TÜBİTAK TEYDEB Proje Değerlendirme ve İzleme Sistemi - PRODİS
Önemli Duyurular

07.02.2024 TEYDEB Destek Programlarında Destek Limitleri Artırıldı Devamı
29.08.2023 Kuruluş Bazlı Ön Kayıt ve Kuruluş Yetkilisi Belirleme Devamı

PRODİS TEYDEB
TEYDEB Destek Programlarına Ar-Ge Proje Başvurusu Nasıl Yapılır?

Araştırma geliştirme ve yenilik özellikleri olan bir fikriniz için TEYDEB desteklerinden faydalanmak istiyorsunuz.

Bu fikri önce masa başında kağıt üzerinde projelendiriniz. TÜBİTAK online başvuru sistemi (PRODİS) proje oluşturmak ve yönetmek için değil önceden hazırlanmış bir projeyi TÜBİTAK’a sunmak için kullanılmalıdır.

Proje öneriniz için ilgili destek programlarından en uygun olanı seçiniz.

Proje önerisinde olması istenen bilgilerin tamamını görebilmek için boş proje başvuru dokümanına göz atabilir, bu belgeden faydalanarak bilgisayarda yazım denetiminden geçirerek hazırladığınız metinleri PRODİS’e girdiğinizde kes-yapıştır yöntemiyle ilgili alanlara taşıyabilirsiniz.

Artık ekranın sağındaki alandan PRODİS’e giriş yaparak başvuru sürecinde tanımlanan biçimde projenizi sisteme aktarabilirsiniz.

Göndermeden önce değerlendirme ölçütlerimizi gözden geçirerek proje öneriniz hakkında öz-değerlendirme yapabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra oluşturduğunuz proje önerisini gönderebilmek için proje ön bilgileri, proje yürütücüsü bilgileri, kuruluş yetkilisi bilgileri ve taahhütnameyi içeren sistemin oluşturacağı "Proje Ön Kayıt Formu" ve ön kayıt formunda belirtilen kuruluşa ait istenen diğer ek belgelerin posta veya kurye yoluyla Başkanlığımıza iletilmesi gerekmektedir. Gönderilen belgelerin TÜBİTAK tarafından uygun bulunması durumunda ön kayıt işlemi gerçekleştirilir. Ön kayıt işlemini gerçekleştirmiş olmak başvuru yapıldığı anlamını taşımaz. Başvuru tarihi, ön kayıt aşamasından sonra, proje önerisinin, hazırlayan kişi tarafından "Gönder" düğmesine basılarak gönderildiği tarih olacaktır.

Proje önerisi gönderildikten sonra değerlendirme süreci başlatılacaktır.

Proje önerinize atanacak hakemler hakem değerlendirme süreci doğrultusunda değerlendirme raporu hazırlayacaklardır.

Gelen değerlendirme raporlarındaki bilgiler, ilgili Teknoloji Grubu Yürütme Komitesinde görüşülerek önerinin kabul, ret ya da revizyon kararlarından biriyle sonuçlanması sağlanacak ve karar tarafınıza iletilecektir.

 

PRODİS sistemi ile ilgili sorularınız için iletişim adresi : prodis@tubitak.gov.tr