TÜBİTAK TEYDEB Proje Değerlendirme ve İzleme Sistemi - PRODİS
PRODİS TEYDEB
Gerekli Yazılımlar

Acrobat Reader
(Tüm kullanıcılar için)
Bilgisayarınızda pdf görüntüleme yazılımının kurulu olması gerekmektedir.


Java Yazılımı (JRE)
(E-İmza kullananlar için)
Elektronik imza oluşturabilmenizi sağlayan yazılımın çalışabilmesi için gerekmektedir.


Akıllı kart ve kart okuyucu sürücüleri
(E-İmza kullananlar için)
Elektronik imza oluşturabilmek için imza sertifikanızın içinde bulunduğu güvenli elekronik imza oluşturma aracınızın bilgisayarınız tarafından görülüyor olması gerekmektedir.
Bunun için eğer akıllı kart / kart okuyucu çifti kullanıyorsanız hem kart okuyucu hem de akıllı kart için gerekli yazılımları kurmanız gerekmektedir. (Token kullanıyorsanız sadece token için gerekli kurulumu yapmanız yeterli olacaktır.)
Bağlantıyı tıklayarak indireceğiniz zip dosyası Kamu Sertifikasyon Merkezi'nin şu an için temin etmekte olduğu bazı donanım modelleri için gerekli sürücü yazılımları içermektedir. Farklı modeller için lütfen donanımınızı (kart,kart okuyucu vs.) temin ettiğininiz firmanın web sitesini ziyaret ediniz veya firma yetkilileriyle iletişime geçiniz.


PDFCreator
Dokümanlarınızı PDF formatına dönüştürebilmenize ve gerektiğinde mevcut PDF dokümanlarınızın boyutlarını küçültmenize olanak sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. Yazılımın PDF formatına dönüştürme ve sıkıştırma gibi temel kullanım özelliklerinin açıklandığı dokümana buradan erişebilirsiniz.